Zdrowe przekąski dla dzieci

Czy istnieją zdrowe przekąskido 50 zł dla dzieci? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców. Odpowiedź na nie jest dość prosta. Bez problemu możemy znaleźć zdrowe i pyszne przegryzki, które skuszą nawet niejadka.

Chipsy z cukinii

Chipsy z cukinii są zdrową alternatywą dla chipsów ziemniaczanych, są pełne witamin A, C i potasu. Możesz je zrobić za pomocą mandoliny lub obieraczki do warzyw, jeśli taką posiadasz. Użyj dowolnego oleju, który odpowiada Twojemu gustowi – olej z oliwek jest częściej używany w przepisach niż oleje rafinowane, takie jak olej roślinny lub kukurydziany, ponieważ oleje rafinowane nie zawierają składników odżywczych, które sprawiają, że są dla Ciebie niezdrowe.

Owocowe i jogurtowe smoothie

Owocowe smoothie to świetny sposób na zachęcenie dzieci do zdrowego jedzenia i picia. Dzieci uwielbiają smak owoców, ale mogą nie chcieć jeść ich samych. W smoothie można połączyć wszystkie rodzaje owoców w jednym napoju, który jest łatwy dla podniebienia i łatwy dla ich żołądków, jak również smoothies są również doskonałą opcją na śniadanie, ponieważ są przenośne, dzięki czemu są idealne do załatwiania spraw wokół domu lub zabierania ze sobą, gdy wychodzisz z przyjaciółmi lub członkami rodziny, którzy potrzebują czegoś szybkiego, bez konieczności martwienia się o pakowanie czegokolwiek wcześniej (lub nawet później).

Plasterki jabłka z masłem orzechowym.

Oto zdrowa przekąska, którą pokochają dzieci. Plasterki jabłka z masłem orzechowym mają niską zawartość tłuszczu i wysoką zawartość białka, co czyni je idealnym wyborem dla maluchów i przedszkolaków, które potrzebują więcej składników odżywczych niż ich starsi koledzy.

Wykazano, że masło orzechowe jest korzystne dla zdrowia, ponieważ zawiera witaminę E i niacynę (witaminę z grupy B). Te dwie witaminy przyczyniają się do ogólnego stanu zdrowia dziecka poprzez poprawę funkcji układu sercowo-naczyniowego, zapobieganie wzrostowi raka lub przerzutów, zwiększenie funkcji mózgu, promowanie utraty wagi i poprawy odpowiedzi układu odpornościowego.